
Kasutage peeneteralist köögisoola

Võite kasutada kraanivett, kui teate, et see pole saastunud

Kui te pole kraanivee kvaliteedis kindel, peaksite vett paar minutit keetma ja laskma kehatemperatuurini jahtuda
Sool ja vesi
Külm ning mage vesi ärritavad limaskesta. Seepärast peaks vesi, mida sa ninaõõne loputamiseks kasutad, olema pisut soolane ning kehatemperatuurile lähedane. Keha vedelikud sisaldavad 0,9% soola. Ühe Rhino Horn’i kohta võetakse üks Rhino Horn’i mõõtlusikatäis (üks triiki tl või 2,7 gr) mittejodeeritud keedusoola. Täidetud Rhino Horn sisaldab 3 dl vett.
Kui sa ei ole kindel oma kraanivee kvaliteedis, siis võid ka kasutada eelnevalt läbikeedetud vett.
1. Vala üks Rhino Horn’i lusikatäis (üks triiki tl või 2,7 gr) soola Rhino Horn’i. Sool peaks olema mittejodeeritud keedusool (NaCl), mitte soola aseaine.
2. Täida Rhino Horn leige veega (37˚ C). Loksuta Rhino Horn’i kuni sool on lahustunud.
Nina loputamine

Toimi allpool kirjeldatud juhtnööride järgi. Probleemi esinedes loe võimalikust veast arusaamiseks lisa.
3. Aseta Rhino Horn’i otsik nohu suhtes lahtisemasse ninasõõrmesse küljepealt (mitte otsiti) – ning suru see kergelt ninasõõnde, nii et ninasõõre oleks tihedalt ümber otsiku.
4. Hinga läbi suu. Samaaegselt nina kaudu hingata, kui sellest jookseb läbi vesi, ei ole võimalik.
5. Kummardu puusadest niipalju ettepoole, et su pea oleks kraanikausi kohal. Tõmba lõug natukene rinna poole (ära aja lõuga ette).
6. Pööra pead pisut nii, et sa vaatad küljele (NB! Pea meeles, et sa lõuga ettepoole ei lükka!) Vesi valgub läbi ühe ninasõõrme ning väljub teisest ninasõõrmest.
7. Kui umbes pool veest on läbi ninasõõne valgunud, tõsta pea püsti ning väljuta Rhino Horn. Ninasõõrmest. valgub välja pisut vett. Tühjenda ninasõõrmed, kattes sõrmega kordamööda kinni ühe ninasõõrmetest ning puhudes nina kaudu kergelt välja. Ära puhu nii kõvasti, et su kõrvad lukku läheksid.
8. Kasutades sama ülalmainitud tehnikat, loputa järelejäänud veega ka teist ninasõõnsust.
Kogu vesi peab väljuma
Tee kindlaks, et pärast nina loputamist ei jääks sinu ninasõõnde ning nina kõrvalkoobastesse vett. Limaskestale on kahjulik, kui seal vesi pikka aega püsib – eriti talvel.
Sinu ninas ei pruugi enam vett olla, aga igaks juhuks kontrolli:

9. Kummardu ettepoole, nii et su pea jääb rippu. Keera pea külje peale, sulge alumine ninasõõre näpuga ning puhu õrnalt ülemise ninasõõrme kaudu välja. Hoia pisut kuivatuspaberit nina ees.
10. Nüüd tõsta oma pea horisontaalasendisse, näoga põranda poole ning puhu välja samast ninasõõrmest. Puhu mõned korrad mõlemas asendis. Vajadusel võid korrata punkti 9 ja 10 mitu korda.
11. Korda punkti 9 ja 10 ka teise ninasõõrmega.
12. Tõuse püsti ning puhu mõned korrad sisse ja välja mõlemast ninasõõrmest nina “kuivatamiseks”. (Juhul ki sa praktiseerid joogat, peapealolek Sirsasana ja hingamistehnika Bhastrika on sobilikud harjutused pärast nina puhastamist).
Puhastamine
Pärast kasutamist tühjendatase Rhino Horn veest ning jäetakse kuivama. Viirused ja bakterid ei suuda kuival plastmasspinnal ellu jääda. Ainukesed viirused ja bakterid, mis kuivale Rhino Horn’ile jäävad on need, mis lenduvad õhus ning mida me ise igapäevaselt sisse hingame.
Nina-, kõrva-, kurguarstid soovitavad suhtuda Rhino Horn’i samamoodi nagu isiklikku hügieenivahendisse – nt hambaharja. Juhul kui Rhino Horn’i kasutavad järgemööda mitu inimest, tuleb Rhino Horn kasutuskordade vahepeal eelnevalt keeva veega läbi loputada.
Mida ma valesti teen?
Probleem: Vesi ei jookse läbi ninasõõne.
Lahendus: Siin võib olla kaks põhjust:
a. Nina on kinni kuna limaskestad on turses. Sa ei saa hingata läbi ühe või mõlema ninasõõrme ning seetõttu ei saa vesi vabalt läbi joosta. Soojal soolveel on limaskestale rahustav toime ning see võib vabastada kinnise nina.
Lase veel ühes ninasõõnes püsida umbes 5 sekundit, siis kalla vesi teise ninasõõnde ning jäta vesi natukeseks ajaks ninasse. Korda sama mõlema ninapoolega seni kuni vesi hakkab ninast vabalt läbi jooksma.
b. Sa hoiad Rhino Horn’i vale nurga all, surudes sarve otsikut vastu nina seina, peatades vee sisenemise ninasõõnde.
Probleem: Vesi jookseb suhu ja kurku
Lahendus: Su lõug võib olla lükatud liiga ette. Tõmba lõug rinnale lähemale. See peatab vee valgumise kurku.
Probleem: See on ebameeldiv
Lahendus: Kui vees on liiga vähe soola, tekitab see rõhu. Kui vees on liiga palju soola või vesi on liiga külm/soe, tundub see toiming ebameeldivana.
Nina-, kõrva- ja kurguarstid soovitavad
Meditsiiniringkond on Rhino Horn’i vastu võtnud suure entusiasmiga. Arstid ning spetsialistid Norrast, Taanist, Rootsist, Soomest, Prantsusmaalt ja USAst soovitavad Rhino Horn’i kasutamist.
Norras, Taanis ja Prantsusmaal on Ninasarv müügil kõikides apteekides.
“Nina leige soolveega loputamine on lihtne ja ohutu viis ninaõõnest kuivanud lima ning teiste võõrkehade eemaldamiseks. Seda on lihtne teostada ning sel puuduvad kahjulikud kõrvalmõjud. Praktika on tõestanud, et nina puhastamine on efektiivseks vahendiks sinusiidi ennetamisel ning ravil. Kroonilise sinusiidi korral on nina loputamine oluliseks ja tervendavaks komponendiks.
Nina regulaarsel loputamisel võivad väheneda ka nende inimeste haigussümptomid, keda vaevavad kas kodutolmu või õietolmu allergiad.”
Liigne ninasprei kasutamine on limaskestale kahjulik. Selle tagajärjel võib nina limaskesta turse esinemine sagenema hakata. Soolvesi teeb limaskesta vastupidavamaks viirustele ja bakteritele. Samuti stimuleerib soe soolvesi hingamisteede iseeneslikku puhastumismehhanismi suurendades sellega lima ning võõrkehade eritumist kopsudest.
Kui tihti ma Rhino Horn’i kasutada võin?
Rhino Horn’i võib kasutada igapäevaselt. Erijuhtumitel, nt kui lendub palju õietolmu, millele sa allergiline oled või kannatad sa külmetuse/sinusiidi käes – võib nina puhastamist praktiseerida 2-4 korda päevas. Ninasarve ennetavalt igapäevase hügieeni osana kasutades, piisab ühest korrast päevas.
Rhino Horn’i disainija ja tootja: Yogaprosess AS
Maaletooja:
OÜ Härm
Tobiase 6
10147 Tallinn
Tel: +372 5256 857
info@haerm.ee
www.haerm.ee
Valmistatud taaskasutatud ja loodussõbralikust tugevast plastmassist (PEHD)